FIFE - Näyttelytulokset


Maikkilan Selma:
Seinäjoki 6.3.2010 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Pia Nyman
Seinäjoki 7.3.2010 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Raymond Saetre

Hellraisers Cydonia:
Seinäjoki 6.3.2010 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Pia Nyman
Seinäjoki 7.3.2010 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Anne Paloluoma-Sundholm
Oulu 3.7.2010 Luokka 11 Tulos: EX3 Tuomari: Martin Kabina
Oulu 4.7.2010 Luokka 11 Tulos: EX2 Tuomari: Pia Nyman
Turku 27.11.2010 Luokka 9 Tulos: OH2 Tuomari: Raymond Saetre
Turku 28.11.2010 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Åsa Hammarlund
Jyväskylä 12.2.2011 Luokka 9 Tulos: EX3 Tuomari: Sona Ivankova
Jyväskylä 13.2.2011 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Stephane Bernard

Maikkilan Ellen:
Jämsä 12.6.2010 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Marjatta Koskenkangas
Siilinjärvi 18.6.2011 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Olga Komissarova
Siilinjärvi 19.6.2011 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Anne Paloluoma-Sundholm

Christomas Quanda:
Jyväskylä 8.10.2011 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Mira Fonsén
Turku 26.11.2011 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Marjatta Koskenkangas
Turku 27.11.2011 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Elena Noskova
Hankasalmi 16.6.2012 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Sebastian Pruchniak
Hankasalmi 17.6.2012 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, CH Tuomari: Lone Lund

Hiesun Shadow Of Dragon:
Turku 26.11.2011 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Jarmo Räihä
Turku 27.11.2011 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Fabio Brambilla
Turku 17.3.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Lena Chapman
Turku 18.3.2012 Luokka 11 Tulos: EX1, TP- NOM Tuomari: Vladimir Isakov
Kuopio 14.4.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Arja Martikainen
Kuopio 15.4.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Sabine Drieling
Vaasa 5.5.2012 Luokka 11 Tulos: EX1, TP- NOM Tuomari: Jarmo Räihä
Vaasa 6.5.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Arja Martikainen
Tampere 19.5.2012 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Linda Knyova
Tampere 20.5.2012 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Lone Lund
Oulu 7.7.2012 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, CH Tuomari: Thea Friskovec
Oulu 8.7.2012 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB Tuomari: Charles Spijker
Luleå 25.8.2012 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB Tuomari: Helene Reiter
Luleå 26.8.2012 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, IC Tuomari: Irek Pruchniak
Kuopio 22.9.2012 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Anna Wilczek
Kuopio 23.9.2012 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Carin Sahlberg
Seinäjoki 10.11.2012 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Steven Jones
Seinäjoki 11.11.2012 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Beverly Elian
Jyväskylä 16.2.2013 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Laura Boshove-Scholten
Jyväskylä 17.2.2013 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Natalia Sidorova
Turku 23.3.2013 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB, TP- NOM Tuomari: Lena Chapman
Umeå 13.4.2013 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB, GIC Tuomari: Anna Wilczek
Umeå 14.4.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, no cert Tuomari: Helene Lis
Vaasa 11.5.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Helene Lis
Skellefteå 15.6.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Elin Hoffner
Skellefteå 16.6.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Stephanie Serrai
Kempele 6.7.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS, TP -NOM Tuomari: Fabrice Calmès
Kempele 7.7.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS, TP- NOM Tuomari: Satu Hämäläinen
Luleå 31.8.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Anna Wilczek
Luleå 1.9.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Eric Reijers
Tampere 7.9.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Lili Anciau
Tampere 8.9.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Stephe Bruin
Seinäjoki 28.9.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Alexey Shchukin
Seinäjoki 29.9.2013 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS, SC Tuomari: Charles Spijker
Kuopio 7.12.2013 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Sara Viuha
Kuopio 8.12.2013 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Stephanie Serrai
PARAS aikuinen bengali Suomessa vuonna 2013!!!
Tampere 9.5.2015 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Donatella Mastrangelo
Kempele 4.7.2015 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Britta Busse
Kempele 5.7.2015 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Vladimir Isakov
Siilinjärvi 11.7.2015 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Yan Roca-Folch
Lapua 26.9.2015 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Anne Paloluoma
Lapua 27.9.2015 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Olga Komissarova
Turku 28.11.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Sidorova Natalia
Turku 29.11.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Biernaczyk Marcin
Seinäjoki 9.1.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Donatella Mastrangelo
Jyväskylä 12.3.2016 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, TP-NOM Tuomari: Krogh Minna
Umeå 9.4.2016 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, TP-NOM Tuomari: Charles Spijker
Umeå 10.4.2016 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, TP-NOM, IP, BIS Tuomari: Alexey Shchukin
Harstad 4.6.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, TP-NOM Tuomari: Steven L. Jones
Harstad 5.6.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, TP-NOM Tuomari: Olga Komissarova
Kempele 2.7.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, TP-NOM Tuomari: Louis Coste
Kempele 3.7.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Vladimir Isakov
Kempele 3.7.2016 Luokka 15 Tulos: III- Kategorian paras siitosuros BIS
Luleå 28.8.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Donatella Mastrangelo
Luleå 28.8.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, TP-NOM, GIP, BIS Tuomari: Boris Lupan
Sastamala 4.9.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, TP-NOM Tuomari: Henry Hornell
Sastamala 4.9.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Arja Martikainen
Lapua 17.9.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Saarela Veikko
Lapua 18.9.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Shchukin Alexey
Turku 26.11.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Vasilieva Vera
Turku 27.11.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Komissarova Olga
Kuopio 3.12.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Hauge Aina
Kuopio 4.12.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Grigorieva Margarita
Suomen kissaliiton Kategoria III 3. paras siitosuros 2016!!!
Kemi 14.1.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, TP-NOM Tuomari: Pia Nyman
Kemi 15.1.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Jaana Jyrkinen
Umeå 22.4.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, SP Tuomari: Martinez Vizcaino Juan José
Umeå 23.4.2017 Luokka 2 Tulos: KM Tuomari: Fabio Brambilla
Savonlinna 17.6.2017 Luokka 2 Tulos: KM Tuomari: Urban Martin
Kempele 1.7.2017 Luokka 2 Tulos: KM Tuomari: Fonsén Mira
Kempele 2.7.2017 Luokka 2 Tulos: KM Tuomari: Krogh Minna
Kempele 7.7.2018 Luokka 2 Tulos: KM Tuomari: Katja Patrikainen
Kempele 8.7.2018 Luokka 2 Tulos: KM Tuomari: Veikko Saarela
       
       

Hiesun Calypso
Kuopio 14.4.2012 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Laura Burani
Kuopio 15.4.2012 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Pam DelaBar
Tampere 19.5.2012 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Cristiano Federico Sandon
Tampere 20.5.2012 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Allessandro Ghibaudo
Oulu 7.7.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Yan Roca- Folch
Oulu 8.7.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Satu Hämäläinen
Seinäjoki 10.11.2012 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Kristiina Rautio
Seinäjoki 11.11.2012 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Steven Jones

Hiesun Diamonds in the Sky
Tampere 9.5.2015 Luokka 12 Tulos: EX4 Tuomari: Bobby Funk
Kempele 4.7.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Vladimir Isakov
Kempele 5.7.2015 Luokka 11 Tulos: EX1, VP Tuomari: Luigi Comorio
Siilinjärvi 11.7.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Jurgita Gustaitiene
Lapua 26.9.2015 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Glenn Sjöbom
Lapua 27.9.2015 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, TP-NOM Tuomari: Sara Viuha
Seinäjoki 9.1.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, CH Tuomari: Krogh Minna
Seinäjoki 10.1.2016 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB Tuomari: Ruonala Kai
Kempele 2.7.2016 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB Tuomari: Mira Fonsèn
Luleå 27.8.2016 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, TP-NOM, IC Tuomari: Fabio Brambilla
Luleå 28.8.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Stephe Bruin
Kempele 1.7.2017 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Mira Fonsén
Kempele 2.7.2017 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Sirpa Lindelöf
Kempele 7.7.2018 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Katja Patrikainen
Kempele 8.7.2018 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Eric Reijers

Cocopah Da Shin
Kempele 4.7.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Mira Fonsén
Kempele 5.7.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Jaana Jyrkinen
Siilinjärvi 11.7.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Jurgita Gustaitiene

Labaiedubengal Dio Dell Amore
Lapua 26.9.2015 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Anne Paloluoma
Lapua 27.9.2015 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Olga Komissarova
Turku 28.11.2015 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Sidorova Natalia
Turku 29.11.2015 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM, BIS Tuomari: Biernaczyk Marcin
Seinäjoki 9.1.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Donatella Mastrangelo
Seinäjoki 10.1.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Jaana Jyrkinen
Jyväskylä 12.3.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, CH Tuomari: Minna Krogh
Umeå 9.4.2016 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, TP-NOM Tuomari: Charles Spijker
Umeå 10.4.2016 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, TP-NOM Tuomari: Alexey Shchukin
Kempele 2.7.2016 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, TP-NOM, IC Tuomari: Louis Coste
Kempele 3.7.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB, TP-NOM Tuomari: Vladimir Isakov
Luleå 27.8.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB, TP-NOM, BIS Tuomari: Donatella Mastrangelo
Luleå 28.8.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB, TP-NOM, BIS Tuomari: Boris Lupan
Sastamala 4.9.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Henry Hornell
Sastamala 4.9.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Arja Martikainen
Lapua 17.9.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Saarela Veikko
Lapua 18.9.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Shchukin Alexey
Turku 26.11.2016 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB, GIC Tuomari: Vasilieva Vera
Turku 27.11.2016 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Komissarova Olga
Kuopio 3.12.2016 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Hauge Aina
Kuopio 4.12.2016 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Grigorieva Margarita
Kemi 14.1.2017 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Pia Nyman
Kemi 15.1.2017 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Jaana Jyrkinen
Kokkola 18.2.2017 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Laura Scholten
Kokkola 19.2.2017 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Elin Hoffner
Jyväskylä 25.3.2017 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Pahl Nurit
Umeå 22.4.2017 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS, TP-NOM Tuomari:Martinez Vizcaino Juan José
Umeå 23.4.2017 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS Tuomari: Fabio Brambilla
Savonlinna 17.6.2018 Luokka 3 Tulos: EX1, CACS, TP-NOM, SC Tuomari: Martin Urban
Kempele 1.7.2017 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Fonsén Mira
Kempele 2.7.2017 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Krogh Minna
Kempele 20.1.2018 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Anna Wilczek
Kempele 21.1.2018 Luokka 1 Tulos: KM Tuomari: Biernaczyk Marcin

Hiesun Elrond of Rivendell
Kempele 2.7.2016 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Louis Coste
Kempele 3.7.2016 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Vladimir Isakov
Kemi 14.1.2017 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Jaana Jyrkinen
Kemi 14.1.2017 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Pia Nyman
Kokkola 18.2.2017 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, CH Tuomari: Sirpa Lindelöf
Kempele 1.7.2017 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB Tuomari: Busse Britta
Kempele 2.7.2017 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB Tuomari: Krogh Minna
Umeå 16.9.2017 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, IC Tuomari: Kudra Magdalena
Umeå 17.9.2017 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Tausen Martin
Kempele 7.7.2018 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Veikko Saarela
Kempele 7.7.2018 Luokka 15 Tulos: III- Kategorian paras siitosuros BIS
Kempele 8.7.2018 Luokka 5 Tulos: EX1, CAGCIB Tuomari: Katja Patrikainen
Kempele 8.7.2018 Luokka 15 Tulos: III- Kategorian paras siitosuros BIS

Alcarinqua Fionola
Turku 26.11.2016 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Fabio Brambilla
Turku 27.11.2016 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Eva Schilla Wièland
Kemi 14.1.2017 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Eric Reijers
Kemi 14.1.2017 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Jaana Jyrkinen
Kokkola 18.2.2017 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Hoffner Elin
Kokkola 19.2.2017 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Sirpa Lindelöf
Jyväskylä 25.3.2017 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Stephanie Serrai
Jyväskylä 24.3.2018 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Jaana Jyrkinen
Jyväskylä 25.3.2018 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Olga Komissarova
Umeå 21.4.2018 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, TP-NOM Tuomari: Biernaczyk Marcin
Umeå 22.4.2018 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB, TP-NOM Tuomari: Kristof Van Roy

Hiesun Walking Dead
Kempele 2.7.201 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Fonsén Mira
Kempele 1.7.2017 Luokka 11 Tulos: EX1, NOM Tuomari: Krogh Minna
Kempele 20.1.2018 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Anna Wilczek
Kempele 21.1.2018 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Biernaczyk Marcin

Hiesun Battle Beast
Kuopio 16.6.2018 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Carin Sahlberg
Kuopio 17.6.2018 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Ulrika Eriksson
Kempele 7.7.2018 Luokka 12 Tulos: EX1, VP Tuomari: Katja Patrikainen
Kempele 8.7.2018 Luokka 12 Tulos: EX1, VP, TP-NOM, BIS Tuomari: Veikko Saarela
Tampere 1.9.2018 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Scaglia Marco
Tampere 2.9.2018 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Anna Wijbrands
Luleå 2018 Luokka 11 Tulos: Tuomari:
Luleå 2018 Luokka 11 Tulos: Tuomari:
Tampere 27.10.2018 WW Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari:Thea Friskovec
       

Hiesun Bitch Alert
Kuopio 16.6.2018 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Carin Sahlberg
Kuopio 17.6.2018 Luokka 12 Tulos: EX1, VP Tuomari: Ulrika Eriksson
Kempele 7.7.2018 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Katja Patrikainen
Kempele 8.7.2018 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Veikko Saarela
       
       

Hiesun Vidi
Kempele 7.7.2018 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Katja Patrikainen
Kempele 8.7.2018 Luokka 12 Tulos: EX1, NOM Tuomari: Eric Reijers
Tampere 1.9.2018 Luokka 12 Tulos: EX2 Tuomari: Scaglia Marco
Tampere 2.9.2018 Luokka 12 Tulos: EX2 Tuomari: Anna Wijbrands
Luleå 2018 Luokka 12 Tulos: Tuomari:
Luleå 2018 Luokka 12 Tulos: Tuomari:
Tampere 27.10.2018 WW Luokka 11 Tulos: EX3 Tuomari: Glenn Sjöbom
       

 

Kasvattien näyttelytulokset

Hiesun Junia:
Oulu 3.7.2010 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Pia Nyman
Oulu 2.7.2011 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Bjarne Wikström
Oulu 3.7.2011 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Mira Fonsén
Oulu 8.7.2012 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Elena Noskova

Hiesun Judas:
Oulu 3.7.2010 Luokka 11 Tulos: EX1, VP Tuomari: Sirpa Lindelöf
Oulu 4.7.2010 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Luigi Comorio

Hiesun Wishmaster:
Seinäjoki 2.4.2011 Luokka 11 Tulos: OH1 Tuomari: Kristiina Rautio
Seinäjoki 3.4.2011 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Tellervo Kass

Hiesun Moroni:
Oulu 2.7.2011 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Bjarne Wikström
Kokkola 24.9.2011 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Jörgen Billing
Kokkola 25.9.2011 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Åsa Hammarlund

Hiesun Tail Of Dragon:
Tikkurila 10.12.2011 Luokka 12 Tulos: EX1, TP- NOM Tuomari: Linda Knyova
Tampere 19.5.2012 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Stéphanie Serrai
Tampere 20.5.2012 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Jorgen Billing
Espoo 28.7.2012 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Marteinn Tausen

Hiesun Tear Of Dragon:
Helsinki 14.1.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Catharina Modahl Nilsson

Hiesun Werewolf:
Helsinki 29.4.2012 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari:Christin Lütken

Hiesun Angels Kiss:
Hankasalmi 16.6.2012 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Grazyna Laskowska-Malaga
Kuopio 7.12.2013 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Veikko Saarela
Kuopio 8.12.2013 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Mats Askett
Jyväskylä 15.2.2014 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Sarah Johnson
Jyväskylä 16.2.2014 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB Tuomari: Olga komissarova
Skellefteå 17.5.2014 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB Tuomari: Satu Hämäläinen
Skellefteå 18.5.2014 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, IP Tuomari: Donatella Mastrangelo

Hiesun Mombasa:
Espoo 28.7.2012 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Sebastian Pruchniak
Espoo 29.7.2012 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Alessandro Ghibaudo

Hiesun Mistyheart:
Kuopio 13.4.2013 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Vesna Riznar-Resetic
Kuopio 14.4.2013 Luokka 12 Tulos: EX1, VP Tuomari: Martin Sanda
Kempele 6.7.2013 Luokka 11 Tulos: EX1, VP, TP- NOM Tuomari: Louis Coste
Kempele 7.7.2013 Luokka 11 Tulos: EX1, VP, TP- NOM Tuomari: Lene Glem
Seinäjoki 28.9.2013 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, VP Tuomari: Aase Nissen
Seinäjoki 29.9.2013 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Sirpa Lindelöf
Kuopio 7.12.2013 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, CH Tuomari: Mats Askett
Kuopio 8.12.2013 Luokka 7 Tulos: EX1, CACIB Tuomari: Marek Chadaj
Kokkola 15.3.2014 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Lone Lund
Kokkola 16.3.2014 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Beverly Elian
Kempele 5.7.2014 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, TP- NOM, PR Tuomari: Michael Edström
Kempele 6.7.2014 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, TP- NOM Tuomari: Veikko Saarela
Kuopio 30.11.2014 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, TP-NOM Tuomari: Lene Glem
Skellefteå 23.5.2015 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, IP Tuomari: Lene Glem
Skellefteå 24.5.2015 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Bertil Johansson
Kempele 4.7.2015 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, VP Tuomari: Pia Nyman
Kempele 5.7.2015 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, VP Tuomari: Mira Fonsén
Siilinjärvi 11.7.2015 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Luigi Comorio
Siilinjärvi 12.7.2015 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Ludmila Khaled
Lapua 26.9.2015 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, VP, TP- NOM Tuomari: Anne Paloluoma
Lapua 27.9.2015 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, VP, TP- NOM Tuomari: Marjatta Koskenkangas
Jyväskylä 12.3.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, TP-NOM, GIP Tuomari: Ireneusz Pruchniak
Jyväskylä 13.3.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Michael Edström
SW Helsinki 16.4.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Lene Glem
Harstad 4.6.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, TP- NOM Tuomari: Marina Vinkel
Harstad 5.6.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, TP- NOM Tuomari: Hanne-Sofie Sneum
Leppävirta 18.6.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari:di Natale Diana
Leppävirta 19.6.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Fraga y Guzmán Gerardo
Kempele 2.7.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, VP Tuomari: Henry Stèphane
Kempele 3.7.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Kristiina Rautio
Kuopio 3.12.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Grigorieva Margarita
Kuopio 4.12.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Noskova Elena
Tampere 20.5.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, SP Tuomari: Bruin Stephe
Tampere 21.5.2017 Luokka 2 Tulos: KM Tuomari: Friskovec Thea

Hiesun Eemil
Kempele 6.7.2013 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Louis Coste

Hiesun Braveheart
Kempele 6.7.2013 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Kristiina Rautio

Hiesun Kurt Cobain
Kokkola 15.3.2014 Luokka 12 Tulos: EX2 Tuomari: Lone Lund
Kempele 5.7.2014 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Michael Edström
Kempele 6.7.2014 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Veikko Saarela
Kempele 4.7.2015 Luokka 10 Tulos: EX2 Tuomari: Pia Nyman
Kempele 5.7.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Mira Fonsén
Kempele 2.7.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, no cert Tuomari: Henry Stèphane

Hiesun Leon
Kokkola15.3.2014 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Lone Lund
Kokkola 16.3.2014 Luokka 12 Tulos: EX2 Tuomari: Beverly Elian
Kempele 5.7.2014 Luokka 11 Tulos: EX2 Tuomari: Michael Edström

Hiesun Layla
Kempele 5.7.2014 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Satu Hämäläinen

Hiesun Ocean Legend
Tuuri 4.10.2014 Luokka 12 Tulos: EX1, VP Tuomari: Arja Martikainen
Kokkola 21.3.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Magdalena Kudra
Kokkola 22.3.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Jaana Jyrkinen
Tampere 9.5.2015 Luokka 10 Tulos: EX2 Tuomari: Donatella Mastrangelo
Kempele 4.7.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Mira Fonsén
Lapua 26.9.2015 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB Tuomari: Anna Wilczek
Lapua 27.9.2015 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB Tuomari: Sara Viuha
Luleå 27.8.2016 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, TP-NOM, IP Tuomari: Jaana Jyrkinen
Luleå 28.8.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, TP-NOM Tuomari: Stephe Bruin
Kokkola 18.2.2017 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Elin Hoffner
Kokkola 19.2.2017 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Sirpa Lindelöf

Hiesun Bonita Santa Maria
Kempele 4.7.2015 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Vladimir Isakov
Kempele 5.7.2015 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Luigi Comorio
Hartola 31.10.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Hanne Sofie Sneum
Hartola 1.11.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Helene Reiter
Hartola 30.4.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Dorte Kaae
Kempele 2.7.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Mira Fonsèn
Kempele 3.7.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Vladimir Isakov

Hiesun Churro Cariño
Kempele 4.7.2015 Luokka 12 Tulos: EX2 Tuomari: Vladimir Isakov
Kempele 5.7.2015 Luokka 12 Tulos: EX2 Tuomari: Luigi Comorio
Lapua 26.9.2015 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Glenn Sjöbom

Hiesun Shine Bright Tonight
Kempele 5.7.2015 Luokka 12 Tulos: EX2 Tuomari: Luigi Comorio

Hiesun Perla Preciosa
Kempele 5.7.2015 Luokka 12 Tulos: EX3 Tuomari: Luigi Comorio

Hiesun Ocean Poem
Siilinjärvi 11.7.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, TP-NOM, BIS Tuomari: Petra Snajdrová
Lapua 26.9.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, TP-NOM Tuomari: Sara Viuha
Lapua 27.9.2015 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Anne Paloluoma
Turku 28.11.2015 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB Tuomari: Marie Westerlund
Turku 29.11.2015 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, TP-NOM Tuomari: Peltonen Martti
PARAS bengalikastraatti Suomessa vuonna 2015!!!
Estonia 20.2.2016 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB, IP Tuomari: Anna Wilczek
Estonia 21.2.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Sidorova Natalia
SW Helsinki 16.4.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Veikko Saarela
Leppävirta 18.6.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Marcin Biernaczyk
Leppävirta 19.6.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Jones Steven L
Kempele 2.7.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB Tuomari: Louis Coste
Kempele 3.7.2016 Luokka 6 Tulos: EX1, CAGPIB, GIP Tuomari: Vladimir Isakov
Helsinki 23.7.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Martin Kabina
Helsinki 24.7.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Dorte Kaae
Siuntio 1.10.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Chadaj Marek
Siuntio 2.10.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Laskowska-Malaga Grazyna
Kuopio 3.12.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Hauge Aina
Kuopio 4.12.2016 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Grigorieva Margarita
Jyväskylä 25.3.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Minna Krogh
Jyväskylä 26.3.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Vladimir Isakov
Tampere 20.5.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Friskovec Thea
Tampere 21.5.2017 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS Tuomari: Marcin Biernaczyk
Umeå 21.4.2018 Luokka 4 Tulos: EX1, CAPS, TP-NOM, SP Tuomari: Marcin Biernaczyk
Umeå 21.4.2018 Luokka 2 Tulos: KM, TP-NOM Tuomari: Kristof Van Roy

Hiesun Bobby Ewing from Dallas
Siilinjärvi 12.7.2015 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Tellervo Kass
Leppävirta 18.6.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Michael Edström

Hiesun Lady Evil
Seinäjoki 9.1.2016 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Michael Edström
Jyväskylä 13.3.2016 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Michael Edström
Leppävirta 18.6.2016 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Padovano Nico
Leppävirta 19.6.2016 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Di Natalie Diana
Kempele 2.7.2016 Luokka 9 Tulos: EX2 Tuomari: Sneum Hanne Sofie
Kempele 3.7.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Persson Annelie
Luleå 27.8.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC Tuomari: Marie Westerlund
Luleå 28.8.2016 Luokka 9 Tulos: EX1, CAC, CH Tuomari: Donatella Mastrangelo

Hiesun D' Artagnan
Hartola 30.4.2016 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Dorte Kaae
Kempele 2.7.2016 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Louis Coste
Kempele 3.7.2016 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Veikko Saarela
Lahti 21.1.2017 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Hämäläinen Satu
Lahti 22.1.2017 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, TP-NOM Tuomari: Urban Martin
Hartola 7.5.2017 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari:Sjöbom Glenn
       

Hiesun Arwen Undòmiel
Kempele 2.7.2016 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Louis Coste
Kempele 3.7.2016 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Mira Fonsèn

Hiesun Black Sabbath
Kempele 3.7.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Persson Annelie
Lapua 17.9.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Kass Tellervo
Lapua 18.9.2016 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Chadaj Marek
Kokkola 18.2.2017 Luokka 8 Tulos: EX1, CAPIB Tuomari: Rudolph Jhon
Kokkola 19.2.2017 Luokka 8 Tulos:EX1, CAPIB Tuomari: Stoa Caroline
Umeå 16.9.2017 Luokka 8 Tulos:EX1, CAPIB, IP Tuomari: Grigorieva Margarita
Umeå 17.9.2017 Luokka 6 Tulos:EX1, CAGPIB Tuomari: Pahl Nurit
Kempele 20.1.2018 Luokka 6 Tulos:EX1, CAGPIB Tuomari: Sjöbom Glenn
Kempele 21.1.2018 Luokka 6 Tulos:EX1, CAGPIB Tuomari: Askett Mats

Hiesun Ketale
Kemi 14.1.2017 Luokka 11 Tulos: EX2 Tuomari: Jaana Jyrkinen
Kemi 15.1.2017 Luokka 11 Tulos: EX1 Tuomari: Olga Komissarova
Kempele 2.7.2017 Luokka 10 Tulos: EX2 Tuomari: Lindelöf Sirpa

Hiesun Bringer of Hope
Kempele 1.7.2017 Luokka 12 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Mira Fonsén
Kempele 2.7.2017 Luokka 12 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Sirpa Lindelöf
Lapua 12.8.2017 Luokka 11 Tulos: EX2 Tuomari: Aina Hauge
Lapua 13.8.2017 Luokka 11 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Glenn Sjöbom
Kemi 20.1.2018 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Marcin Biernaczyk
Kemi 21.1.2018 Luokka 10 Tulos: EX2 Tuomari: Marteinn Tausen
Lapua 12.5.2018 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Martinez Vizcaino Juan José
Lapua 13.5.2018 Luokka 10 Tulos: EX1, CAP, PR Tuomari: Kudra Magdalena

Hiesun Pohjan Akka
Kempele 20.1.2018 Luokka 11 Tulos: EX1, VP Tuomari: Kudra Magdalena
Lapua 12.5.2018 uokka 11 Tulos: EX2 Tuomari: Kai Ruonala
Lapua 13.5.2018 uokka 11 Tulos: EX2 Tuomari: Vladimir Isakov
Kuopio 16.6.2018 uokka 11 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Luigi Comorio
Kuopio 17.6.2018 uokka 11 Tulos: EX1, CAP Tuomari: Boris Lupan

Hiesun Apocalyptica
Lapua 12.5.2018 Luokka 12 Tulos: EX1 Tuomari: Marteinn Tausen
Lapua 13.5.2018 Luokka 12 Tulos: EX1, TP-NOM Tuomari: Kudra Magdalena
       
       


Tulevat näyttelyt

   
   

 

Shadow ja Fabio Brambilla 27.11.2011 Turku